Стань наставником – зміни життя дитини
Хто такий наставник?
Наставник - це той хто готовий протягом 1-2 років і більше індивідуально допомагати та підтримувати дитину з інтернатного закладу, розвивати в неї навички самостійного життя, ділитися своїм власним досвідом.
Ви можете допомогти дитині:
- Визначити та розвивати її здібності;
- Реалізовувати її інтереси у професійному самовизначенні;
- Надавати доступну інформацію про її права та обов’язки;
- Формувати навички здорового способу життя;
- Вирішувати побутові питання;
- Навчитися розпоряджатися власним майном та коштами;
- Отримати освітні, соціальні, медичні, адміністративні та інші послуги;
- Ознайомитись з практиками суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;
- Сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості
Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість – може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням.
Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили.
Мета наставництва – підготувати дитину, позбавлену батьківської опіки, до її самостійного життя. Адже діти в інтернатах не вміють готувати їжу, робити покупки, захищати свої права. Допомогти їм у цьому може наставник, який має стати для дитини другом.
Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя (далі курс підготовки), отримала висновок про те, що вона може здійснювати діяльність з організації наставництва та уклала договір про наставництво.
Наставниками не можуть бути особи, які мають судимість, вживають алкоголь, наркотики (ст. 212 Сімейного кодексу України).
Відділ соціальної роботи з населенням
ВК Полонської міської ради ОТГ