A A A K K K
для людей із порушенням зору
Виконавчий комітет
Полонської міської ради територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт
40220859@mail.gov.ua
тел: 2-01-40; 0979110328

«Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути»,- одна з цілей Програми діяльності Уряду вже в дії

Дата: 24.05.2021 10:44
Кількість переглядів: 468

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 p. № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національний проект з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Насамперед, ми дуже вдячні кожному за підтримку ініціатив Мінцифри та поширення інформації з приводу можливості безкоштовного навчання цифровій грамотності за допомогою платформи Дія.Цифрова освіта.

З березня 2021 року бужа прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затвердженої Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 167-р. (https://сutt.ly/pbKSA4M).

Концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року окреслює виклики стосовно розвитку цифрових компетентностей в українському суспільстві, визначає шляхи їх подолання та очікувані результати від її впровадження, закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей у суспільстві.

Також Мінцифра оприлюднила Рамку цифрової компетентності для громадян України ( https://bit.ly/3rBs8KL).

Рамка цифрової компетентності для громадян України - це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівця цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів ТТ-технологій конкретними цільовими групами населення.

У листопаді 2020 року, Міністерство цифрової трансформації вперше запустили національний тест на цифрову грамотність - Цифрограм 1.0. Це була бета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатись особисто  свій рівень цифрової грамотності та, за потреби, додати сертифікат про проходження тесту до свого резюме на порталах з пошуку роботи. На сьогоднішній день, вже більше ніж 155 тисяч користувачів почали проходити Цифрограм, а майже 70%  отримали сертифікати. Фото без опису

13 травня Мінцифри запустила Цифрограм 2.0. За основу для: Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2 І.). Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей. які вимірюються за шістьма сферами:

  1.  Основи комп’ютерної грамотності
  2.  Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.
  3.  Створення цифрового контенту.
  4.  Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
  5.  Безпека у цифровому середовищі.
  6.  Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Ми зібрали всі відгуки користувачів, недоліки, пропозиції та врахували їх. Ми розширили ти підсилили команду експертів для розробки «Цифрограм» версії 2.0. Зокрема, Мінцифри підписали меморандум про співробітництво з Академією цифрового розвитку.

На сьогоднішній день, багато областей та міст працює над власною концепцією розвитку цифрових навичок громадян свого регіону і має на меті активний розвиток даного напрямку.    


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь