В Україні запрацював портал Дія.Відкриті дані
Україна в лідерах за темпами розвитку сфери відкритих даних у Європі. Ціль Мінцифри — щоб за три роки Україна увійшла у топ-3 країн, які є лідерами у сфері відкритих даних. Щомісяця сервісами на основі відкритих даних користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців.
Відкриті дані допомагають контролювати роботу державних органів та створювати нові послуги та сервіси. Більше відкритих даних – більше можливостей для всіх.
-- Для кого?
Для держорганів – розпорядників даних, ІТ-спеціалістів, представників бізнесу, громадських організацій, стартап-спільноти та звичайних користувачів.
-- Що буде доступно?
Навчальні програми про відкриті дані, наприклад про міжнародні стандарти, штучний інтелект у сфері, законодавство і ще багато інших.
== Сервіси на основі відкритих даних, щоб перевірити забудовника під час купівлі житла,дізнатися рівень забрудненості водойм чи знайти дешевші аналоги ліків;
== Дослідження щодо впливу відкритих даних для вирішення суспільних проблем;
== Комунікація між спільнотою та збір пропозицій від громадськості
== Новини про відкриті дані.
Також під час форуму презентували оновлений Єдиний державний вебпортал відкритих даних, на якому державні органи оприлюднюють публічну інформацію. А також запустили чат-бот у телеграмі – @DataGovUa_bot, де найближчим часом стане доступною функція сповіщення про оновлення вибраних наборів даних.