Електронний підпис
Одним із найзручніших засобів для користування цифровими сервісами або е-документообігом є електронний підпис, який забезпечить ідентифікацію автора електронного документа. Накладенням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законами України «Про електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг».
Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційному веб-сайті центрального засвідчувального органу (http://czo.gov.ua/ca-registry, http://czo.gov.ua/trustedlist).
З метою реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, спрощення ведення бізнесу Міністерство цифрової трансформації запустило освітній серіал про електронний підпис, який можна переглянути на платформі Дія за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature.
Курс складається із 7 серій та покликаний навчити українців використовувати всі можливості електронного підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, а саме:
знати, у яких життєвих ситуаціях електронний підпис може знадобитись;
навчитись підписувати документи електронним підписом;
вміти авторизуватись на платформах за допомогою електронного підпису;
знати, як безпечно зберігати електронний підпис;
знати, що таке електронний підпис та для чого він потрібен.