Як дитині отримати правову допомогу?
Часто підлітки опиняються у проблемних ситуаціях,бояться про це розповісти дорослим та не знають як правильно діяти. Наприклад: став потерпілим чи свідком правопорушення, жертвою булінгу у школі, жертвою домашнього насильства або іншого злочину.Система безоплатної правової допомоги захищає порушені права дітей та сприяє їх відновлення в судовому порядку.
Як дитині отримати правову допомогу?
Це дуже просто: звернутися за правовою інформацією та консультацією як телефоном, так і до найближчого місцевого центру або бюро правової допомоги разом із представником (батьками чи одним із них, опікунами, піклувальниками).
У випадку захисту прав неповнолітнього у суді, буде призначений адвокат чи юрист, який забезпечить представництво інтересів у суді, який за потреби складе необхідні процесуальні документи (позов, заяву, скаргу).
З яких питань права дітей можуть бути захищені/відновлені у судовому порядку?
- дитина є постраждалою чи свідком у кримінальних провадженнях;
- захист права на спадщину;
- проблеми з отриманням належних соціальних гарантій;
- надання права на шлюб з 16 років;
- в справах щодо визначення місця проживання дитини одним із батьків чи позбавлення батьківських прав;
- визнання батьківства;
- стягнення аліментів та ін.
Наголошуємо, що це не вичерпний перелік, а лише питання, з якими найчастіше звертаються діти.
Бувають випадки, коли неповнолітня особа підозрюється у скоєнні правопорушення, в такому випадку вона має право на адвоката за рахунок коштів державного бюджету, який здійснюватиме захист від обвинувачення.
Лайфхак для дітей як швидко отримати правову інформацію: скористатися мобільним застосунком “Безоплатна правова допомога”, який може стати в пригоді в різних ситуаціях. Для цього його потрібно завантажити на свій гаджет з Google Play чи App Store .
Нагадуємо, що відповідно до ст.14 ЗУ “Про безоплатну правову допомогу” діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту мають право на всі види правової допомоги.