Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує
Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що найкращим захистом від неякісної послуги завжди буде фіскальний чек, який фіксує дату придбання товару або надання послуги, її вартість та місце де така послуга надавалася. Крім того, у документі зазначено виконавця послуги або продавця товару.
Саме це і дає можливість споживачеві захистити свої права у разі не виконання або не належного виконання своїх обов`язків надавачем послуги або продавцем товару.
А отже, застосування ПРРО і РРО (у повсякденному вжитку - касові апарати) є запорукою підвищення якості надання послуг і безперечного захисту прав споживачів.
Запровадження ПРРО передбачено нормами Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 128-IX).
ПРРО має чимало переваг перед класичними, а саме:
- вільний вибір для суб’єкта господарювання;
- відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);
- відсутність експертизи для комерційних програмних РРО;
- пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android;
- онлайн реєстрація в контролюючому органі;
- виключно електронний документообіг;
- безкоштовність (програмне рішення ДПС).
ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує громадянам, що у разі продажу ними іншим фізичним особам протягом звітного (податкового) року двох чи більше об’єктів рухомого майна: легкового автомобіля, мотоцикла чи мопеда, дохід, отриманий платником, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Зазначена норма визначена п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)
Натомість у разі продажу протягом року одного з об’єктів рухомого майна: дохід, отриманий продавцем від такої операції не оподатковується.
Додамо, що доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, паралельно є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.
Відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема від операцій продажу майна чи даруванні, при нотаріальному посвідченні договорів із одночасною сплатою податку, відповідно до розділу IV Кодексу. У інших випадках, платник податку, який при продажу транспортного засобу отримав дохід, що підлягає оподаткуванню, від іншої фізичної особи, має подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи у обов’язковому порядку.
То ж будьте уважними, та задекларуйте свої доходи до 01.05.2021!
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України
Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»