Де шукати захист від булінгу
Дуже часто прості непорозуміння в школі стають причиною багатьох конфліктів. Якщо дитину кривдять інші діти, потрібно для початку поговорити з їхніми батьками, можливо, цього буде достатньо.
У тому випадку, якщо знущання продовжуються, дитина або її законний представник можуть звернутися з повідомленням про вчинення такий дій до керівника та інших працівників навчального закладу, служби у справах дітей тощо, а за потреби й до територіального органу Національної поліції України.
Керівник навчального закладу розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування відповідно до Порядку реагування на випадку булінгу (цькування), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року № 1646 (далі – Порядок).
Положення зазначено Порядку застосовуються також у тому випадку, якщо кривдником є вчитель, оскільки він також є учасником освітнього процесу.
Крім того, з метою захисту своїх прав постраждалий може звернутися до Освітнього омбудсмена України: https://eo.gov.ua/.
За кривдників молодших 14 років відповідають їх батьки, які зобов’язані компенсувати моральну і матеріальну шкоду. Якщо винуватцеві більше 14 років, за деякі діяння він буде відповідати сам.