Попередження виробничого травматизму та проведення профілактичної роботи – одне із пріоритетних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області
«Виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці, та надання роботодавцю практичної допомоги у постійному вдосконаленні ним форм і методів профілактичної роботи є одним із пріоритетних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області», – зазначає керівник управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський.
За 9 місяців поточного року на підприємствах, установах та організаціях області зареєстровано 170 нещасних випадків, в яких потерпіло 174 застрахованих осіб. Кількість смертельно травмованих на виробництві знизилось на 40% (9 особи у поточному році проти 15 у минулому).
Одним із дієвих та ефективних заходів профілактики нещасних випадків є процес їх розслідування, мета якого полягає у визначенні конкретних причин, що призвели до нещасного випадку, профзахворювання з метою попередження подібного.
За 9 місяців 2020 року страховими експертами з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області та його відділень прийнято участь у роботі 592 комісій з розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що у 4,7 разів більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року, Це пов’язано з участю у роботі 461 комісії з розслідування гострих професійних захворювань-випадків інфікування медичних працівників та інших працівників на COVID-19, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження. В умовах поширення коронавірусної хвороби зазначені випадки розслідуються як гостре професійне захворювання згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2019 № 337.
У зазначеному періоді до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області надійшло 508 лабораторно підтверджених повідомлень про зараження інфекцією COVID – 19 медичних працівників (у т.ч. 3 зі смертельним наслідком).
Станом на 01.10.2020 призначені комісії завершили розслідування гострого професійного захворювання медичних працівників у 153 випадках. За результатами розслідувань складено 100 актів пов’язаних з виконанням професійних обов’язків та 53 акти – не пов’язаних.
Страховими експертами з охорони праці постійно проводиться цілеспрямована робота з профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, надається всебічна допомога роботодавцям з організації роботи з охорони праці.
Протягом трьох кварталів поточного року страховими експертами з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області та його відділень здійснено 128 перевірок стану профілактичної роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці підприємств, установ та організацій, у ході яких виявлено 1239 порушень законодавства про охорону праці. За результатами перевірок роботодавцям внесено 128 відповідних подань на усунення виявлених порушень. Значна увага приділяється опрацюванню та впровадженню системи управління охороною праці (СУОП) на підприємствах, установах та організаціях області. Саме через ефективність її функціонування напряму залежить стан виробничого травматизму та профзахворюваності. Страховими експертами з охорони праці взято участь в опрацюванні та впровадженні СУОП на 196 підприємствах. Проведено 107 нарад з питань охорони праці та профілактичної роботи, складено 7 протоколів про адміністративне правопорушення за несвоєчасне повідомлення або приховування нещасних випадків. Взято участь у роботі 415 комісій з навчання та перевірки знань з охорони праці працівників підприємств, установ та організацій.
Важливе місце в практиці профілактичної роботи займає пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці. У засобах масової інформації, веб-сайтах інших установ (офіційних інтернет-представництвах) розміщено 147 публікацій з питань профілактики виробничого травматизму.