Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Проведення акції «16 днів проти насильства» – це привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Тому, протягом 2020 року відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ спільно з бюро правової допомоги, - були проведені заходи в рамках протидії насильству: в Полонській гімназії, в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2, в ДНЗ «Полонському агропромисловому центрі професійної освіти».
Нажаль, в Україні з початку 2020 року правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 34 тисячі осіб за вчинення домашнього насильства. Згідно повідомлення відділу комунікації Національної поліції України, - слідчі направили до суду понад 470 кримінальних проваджень щодо вчинення домашнього насильства та винесли понад 11 000 термінових заборонних приписів.
Насильство визначається як примусовий вплив на кого-небудь. Найпоширеніша класифікація видів насильства, заснована на характері насильницьких дій. Вона включає: фізичне, сексуальне, психологічне (емоційне) і економічне насильства.
Фізичне насильство – це поштовхи, ляпаси, удари ногою, використання важких предметів, зброї й інші зовнішні впливи, які приводять до болючих відчуттів і травм. Такі діяння (образа дією), згідно з законом України, кваліфікуються як злочин.
Психологічне (емоційне) насильство – це погрози, брутальність, знущання, образа словом і будь-яка інша поведінка, що викликає негативну емоційну реакцію й душевний біль. Емоційні образи ідентифікувати набагато складніше. Образи, хоча й не залишають синців на тілі, можуть бути набагато руйнівніше й разом з іншого роду впливами, у тому числі фізичними, сильніше травмують психіку.
Сексуальне насильство – вид домагання, що виражається у формі як нав'язаних сексуальних доторкань, сексуального приниження, так і примусу до сексу й здійснення сексуальних дій ( аж до зґвалтування й інцесту) проти волі жертви.
Крім насильства, що виходить від сторонніх осіб, як особливий вид виділяється сімейне (домашнє) насильство. Домашнє, побутове насильство, або насильство в родині, містить у собі фізичні, психічні, емоційні й сексуальні образи. Воно поширюється не тільки на пари, які перебувають у шлюбі, але й на співмешканців, батьків і дітей. Воно не обмежується гетеросексуальними відносинами.
Економічне насильство в родині, такий як одноособовий розподіл засобів сімейного бюджету домінуючим членом родини й строгий контроль над витратою грошей з його боку, є однієї з форм вираження емоційного тиску й образи.
Тому, будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді.
Відділ соціальної роботи з населенням
ВК Полонської міської ради ОТГ