Виконавчий комітет
Полонської міської ради територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт
40220859@mail.gov.ua
тел: 2-01-40; 0979110328

Пенсію на пошті отримують без оформлення карт та відкриття рахунків

Дата: 05.03.2020 08:34
Кількість переглядів: 771

Все більшого попиту у сучасних умовах набирають безготівкові платежі, розрахунки карткою в магазинах, сплата комунальних послуг онлайн; почастішали й випадки переведення пенсії на карткові рахунки. Проте для пенсіонерів цей процес частіше викликає більше складнощів, ніж зручностей.

Чи обов’язково пенсіонеру переходити на банківське обслуговування, чи можна продовжити отримувати пенсію на пошті, - коментує виконувач обов`язків директора Хмельницької дирекції АТ «Укрпошта» Буря Микола Леонтійович.

На сьогоднішній день майже 40% пенсіонерів отримують пенсію через Укрпошту (близько 4 млн), на Хмельниччині їх – понад 153 тисячі. Не дивно, що останнім часом почастішали звернення із проханням прокоментувати, чи можна продовжувати отримувати пенсію на пошті. Адже безумовні плюси банківського обслуговування для людей похилого віку (особливо тих, хто проживає у сільській місцевості) перетворюються на великі проблеми. Необхідність не тільки оформити власне картку, а й періодично проходити обов’язкову ідентифікацію у банку; складнощі із доступністю до банкоматів (непоодинокі випадки, коли в селі банкомати в принципі відсутні і навряд чи скоро з’являться); неможливість самостійно зняти кошти в будь-який момент для оплати актуальних потреб; потреба раз на місяць їхати до найближчого банкомату (добре, якщо в межах одного населеного пункту, часто – в інший) або просити зняти кошти родичів чи знайомих, - це неповний перелік проблем, з якими стикаються пенсіонери. Фото без опису

Зважаючи на те, що поштові відділення знаходяться майже у кожному населеному пункті, а листоноші обслуговують мешканців усіх без виключення сіл, селищ, хуторів (навіть найвіддаленіших), можливості пошти доставити та виплатити пенсію на порядок вищі за будь-який банк.

Банківська мережа останніми роками невпинно скорочувалась, лише за останній рік банківських відділень стало майже на тисячу менше, а вся банківська система скоротилась до 8,5 тис. офісів. Натомість Укрпошта зберегла унікальну мережу з понад 11-ма тис. відділень.

І головне: похилий вік, наявність захворювань (чи інвалідності) часто роблять процес отримання пенсії надзвичайно складним навіть поза межам власного дому, а послуги листоноші – не просто зручними й корисними, а й вкрай необхідними. Адже листоноша не тільки принесе кошти додому, передасть пенсію «з рук в руки», а й прийме оплату за комунальні послуги, щоб не виникало заборгованості, може продати за соціальними цінами товари першої необхідності…

Тож, якщо є необхідність або просто бажання отримувати пенсію чи соціальну допомогу, які ми теж виплачуємо в Укрпошті, або отримати субсидію, сплатити за комунальні чи інші  платежі за вигідними тарифами, необхідно зробити наступне:

- особисто звернутись до управління Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення пенсії та відповідними документами.

У заяві необхідно зазначити: «виплату пенсії (соціальної допомоги) прошу проводити через пошту».

Якщо пенсіонер вже отримує пенсію у банку, проте хоче отримувати її через Укрпошту, він також може звернутись із відповідною заявою до територіального управління того державного органу, в якому вона була оформлена, і подати заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання.

Чутками земля повниться: хто сплачує за доставку пенсій та грошових допомог

 

Клієнти Укрпошти, зокрема пенсіонери, занепокоєні інформацією, яка шириться у ЗМІ, про те, що з них листоноші братимуть комісію за доставку їхніх пенсій. Ця інформація недостовірна.

У грудні 2019 р. Кабінет Міністрів України встановив новий тариф на доставку пенсій та грошових допомог. Це ціна, яку платить держава за те, що Укрпошта доставить кожному пенсіонеру чи людині з інвалідністю виплати в руки в будь-який куточок нашої країни. З 1 січня 2020 року вартість послуги у місті становить 1,15% від суми відповідної виплати, у селі та селищі міського типу – 2,3%. Ці видатки передбачені в Державному бюджеті України на 2020 рік. Тобто сума комісії за доставку пенсій не вираховується із пенсій та грошових допомог і ніколи не вираховувалася. Її сплачує держава через Пенсійний фонд, який і проводить розрахунки з Укрпоштою.

Наприклад, пенсія становить 2 000,0 грн, тариф у селі та селищі міського типу – 2,3% від цієї суми. Пенсіонер отримує на руки 2 000,0 грн. Пенсійний фонд сплачує Укрпошті з власних коштів: 2 000,0 грн*2,3% = 46,0 грн. Тобто пенсіонер Укрпошті нічого не платить, за доставку сплачує Пенсійний фонд. Новий тариф на доставку пенсій та грошових допомог ніяк не позначиться на рівні пенсій. Комісію за доставку пенсій та соцдопомог працівники Укрпошти не стягують.

Укрпошта ініціювала перегляд тарифу насамперед через його нерентабельність і збитковість. У 2018 році збиток Укрпошти від надання цієї послуги сягнув позначки у понад 1 млрд грн. Компанія покривала збиток через отримання доходів від інших видів діяльності, а також позик. А це, своєю чергою, істотно гальмувало реформи компанії. Замість того, щоб ремонтувати відділення, відкривати сучасні логістичні центри, нарощувати обсяги і доходи, спрямовувати кошти на підвищення заробітних плат працівникам та покращення умов обслуговування клієнтів, компанія покривала збитковий тариф і скорочувала інвестиції на розвиток. Якби так тривало й надалі, то Укрпошті довелося ще й скорочувати мережу відділень. Завдяки підвищенню тарифу Укрпошта має змогу в повному обсязі виконувати соціальну місію, покладену на неї державою – здійснювати вчасну доставку пенсій та грошових допомог додому навіть у найвіддаленіші куточки країни, де немає банків і банкоматів.

Разом з цим майже 4 млн пенсіонерів, які обслуговуються в Укрпошті, серед яких понад 800 тис. людей з інвалідністю, отримують доступ до поштових і фінансових послуг, мають змогу одразу не виходячи з дому сплатити комунальні послуги, оформити підписку на улюблені видання та купити товари першої необхідності безпосередньо у листоноші.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь