Готуємось до Е-декларування 2020
Із початком 2020 року стартував новий етап електронного декларування. Тож нагадаємо, хто та коли в бюджетних установах повинен відкрити для загального доступу інформацію про все своє нажите майно, подавши електронну декларацію, та з'ясуємо, які нововведення на Вас очікують цього року.
Стисло про головне
Особи, уповноважені на виконання функцій держави, місцевого самоврядування, чи прирівняні до них особи зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — е-декларація).
Форма такої декларації затверджена рішенням № 3.
ВАЖЛИВО! З 1 січня 2020 року наказом № 168/19 введено нову форму е-декларації (детально про зміни — далі).
Подають е-декларацію за минулий рік, заповнюючи на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) за посиланням https://nazk.gov.ua/uk.
!!!РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ!!!
ПРИМІТКА. Не плутайте антикорупційну е-декларацію з Податковою декларацією про майновий стан і доходи, форма якої затверджена наказом №859.
Чи повинна подавати е-декларацію особа, яка тимчасово виконувала обов'язки відсутньої посадової особи – декларанта?
Як бути в разі заміщення декларанта на час його відпустки, хвороби чи відрядження? НАЗК у своїх відповідях на найбільш поширені запитання, що виникають у суб'єктів декларування, від 22.11.2016р. зазначає, щодо переліку декларантів слід зараховувати лише тих працівників, на яких покладено відповідні обов'язки на постійній основі. Якщо певна особа фактично виконувала такі обов'язки за відсутності посадовця, це не є достатньою підставою відносити її до суб'єктів декларування.
Переглянути всю статтю щодо заповнення та роз'яснення Е-декларування 2020 - можна за посиланням. - Завантажити.