Щодо призначення житлової субсидії
Відповідно до правопросвітницької інформаційної кампанії спрямованої на інформування громадян щодо правильного нарахування тарифів на послуги з постачання теплової енергії та права на адресну безготівкову допомогу сім’ям, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послугвідділ «Полонське бюро правової допомоги» інформує:
У зв’язку з постійним підвищенням тарифів не всі можуть сплачувати рахунки за комунальні послуги, тому держава зробила крок на зустріч людям і прийняла рішення про надання адресної безготівкової допомоги малозабезпеченим громадянам, в тому числі і тим, що орендують житло.
Субсидія - це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Отримувати таку допомогу мають право громадяни України, іноземці, а також і особи без громадянства, що перебувають на території України згідно нашого законодавства та проживають у житлових будинках.
У разі, якщо у виконавчих органах територіальних громад відсутні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, прийняття та передача всіх необхідних документів для призначення житлових субсидій здійснюється уповноваженими особами, які визначаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад. До таких документів належать:
• заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі;
• декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
• довідки про доходи;
• копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
• договір оренди житла (у разі наявності).
Варто зазначити, що заява і декларація можуть бути надіслані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника, у разі надсилання орендарем чи внутрішньо переміщеною особою - за фактичним місцем проживання поштою або через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики з накладенням кваліфікованого електронного підпису. У випадку відсутності такого підпису житлова субсидія призначається лише після підписання заявником документів у паперовій формі протягом місяця з дня їх подання в електронній формі, якщо ж в зазначений строк документів не підписано незалежно від причин відсутності підпису заявника, громадянин для отримання субсидії зобов’язаний подати нові заяву та декларацію.
Під час прийому документів заборонено від громадян вимагати подання документів не передбачених законодавством. Якщо документи подані не в повному обсязі житлова субсидія призначається у разі надходження протягом 30 днів з дня подання заяви документів, яких не було подано одночасно із заявою.
У разі коли протягом 30 календарних днів після отримання повідомлення про необхідність виправлення помилки заявник не вчинив дій щодо її виправлення чи не подав відповідних документів, приймається рішення про відмову у призначенні житлової субсидії, про що інформується заявник. Зазначений строк може бути продовжено за рішенням комісії з причин, визнаних комісією поважними.
Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про:
• призначення житлової субсидії;
• непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від’ємне значення);
• відмову в призначенні житлової субсидії;
• подання документів на розгляд комісії.
У разі прийняття рішення про призначення (непризначення) або відмову у призначенні житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття.