Полонської міської ради територіальної громади
тел: 2-01-40; 0979110328

Головне управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області

Кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат

Звертаємо увагу! Якщо ви одночасно відповідаєте всім (!) наступним критеріям:  є отримувачем житлово-комунальної субсидії або пільги, були отримувачем субсидії або пільги станом на початок повномасштабної агресії російської федерації 24 лютого 2022 року,  проживали (чи проживаєте) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;  з початку повномасштабної агресії не звертались до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги,

14:52:27 17.05.2024

Коли пенсіонер зможе отримати частину пенсії, що надійшла на його ім’я як благодійна пожертва?

Благодійний персоналізований внесок, або благодійна пожертва, здійснена на користь конкретного пенсіонера, включається у виплатні документи не пізніше одного місяця з дня надходження коштів. Пенсіонерові, зазначеному в платіжній інструкції, спрямовується 70 відсотків благодійної пожертви. Фінансування коштів здійснюється відповідно до дат виплати пенсії (пункт 6 Постанови правління Пенсійного фонду України від 15 лютого 2023 року № 8-1 “Про затвердження Порядку сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонерові”(зі змінами)).

10:42:42 13.05.2024

Виплата пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлюється після її проходження

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ДО 24 лютого 2022 р., тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився.

10:18:30 13.05.2024

У квартирі зареєстрована сім’я з трьох осіб. Дружина з дитиною виїхали за кордон. Скільки осіб буде враховано при призначенні субсидії?

До складу домогосподарства включаються всі особи, які зареєстровані в житловому приміщенні, крім тих членів домогосподарства, які перебувають за кордоном понад 60 днів на день звернення за призначенням житлової субсидії (п. 24 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”).

14:28:02 03.05.2024

Чи можу я сплачувати добровільний внесок, якщо мені вже виповнилося 60 років, але через недостатню кількість страхового стажу пенсію не призначено?

Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і незастраховані особи старші 16 років. Важливо, щоб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування була інформація про таких громадян і вони не були пенсіонерами (частина 9 статті 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). Тобто сплачувати добровільні пенсійні внески ви можете до того часу, поки вам не буде призначено пенсію.

13:31:12 22.04.2024

Пенсіонерам з числа ВПО, які пройшли фізичну ідентифікацію, у квітні забезпечено пенсійні виплати

Станом на 17 квітня 228,4 тис. пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року та пройшли фізичну ідентифікацію, отримують пенсійні виплати у квітні.  При цьому враховано факт проходження фізичної ідентифікації в будь-який із визначених способів. Зокрема, виплати продовжено:

13:30:35 22.04.2024

З ТРАВНЯ 2024 РОКУ БІЛЬШОСТІ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ЖИТЛОВУ СУБСИДІЮ, НА НЕОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН ЇЇ БУДЕ ПРИЗНАЧЕНО АВТОМАТИЧНО

Житлова субсидія призначається до дати закінчення опалювального сезону та розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону по 15 квітня включно. З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів буде призначено автоматично до 30 квітня 2025 року (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств).

14:21:10 19.04.2024

В ЯКОМУ РОЗМІРІ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА ПОТЕРПІЛОМУ ВІД НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ?

Розмір одноразової допомоги потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, який встановлюється медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), виходячи з розрахунку семи мінімальних заробітних плат, встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату (у разі якщо страховий випадок настав після 01.04.2024 та втрата працездатності становить 100%, – розмір виплати складатиме 56 000 грн (8 000 х 7)) .

11:46:01 19.04.2024

Я – ВІЙСЬКОВИЙ ПЕНСІОНЕР, МЕНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 70 РОКІВ, ЧИ ОТРИМАЮ Я 300 ГРН ДОПЛАТИ ДО ПЕНСІЇ?

Щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 300 грн встановлюється пенсіонерам з дати досягнення віку 70 років, незалежно від виду пенсії, закону, згідно з яким призначена пенсія, тривалості страхового стажу та факту роботи.

14:30:53 15.04.2024

ЯК ДІЗНАТИСЬ, ЧИ Є ВИ ПОТЕНЦІЙНИМ ОТРИМУВАЧЕМ СУБСИДІЇ

Пенсійний фонд України опрацював інформацію з публічних реєстрів, автоматизованих та інформаційних систем і виявив 50 717 домогосподарств, які потенційно можуть одержувати житлову субсидію, але наразі за отриманням виплати не зверталися (пункт 11 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2023 № 601).

14:30:51 15.04.2024