День усиновлення – свято в Україні, яке щороку припадає на 30 вересня

Дата: 30.09.2022 09:05

Достатньо однієї дитини,
щоб заповнити весь будинок і двір.

Марк Твен

День усиновлення – свято в Україні, яке щороку припадає на 30 вересня і співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії і, мабуть, це не випадково. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям, та дітям, які залишилися без батьківського піклування.

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина.

Усиновленню підлягають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

Процедура усиновлення є достатньо простою.

– Подружжя (або особа, яка не перебуває у шлюбі), які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою і відповідними документами до служби у справах дітей за місцем проживання. Усиновювачами можуть бути повнолітні, дієздатні особи з 21 року.

– Кандидати в усиновлювачі проходять навчання у Харківському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

– Далі відбувається процедура постановки на облік кандидатів в усиновлювачі та підбір дитини.

– Якщо кандидати підібрали дитину, служба у справах дітей за місцем її перебування протягом 10 робочих днів готує висновок про доцільність чи недоцільність усиновлення дитини.

–      Кандидати в усиновлювачі подають до суду за місцем перебування дитини заяву про її усиновлення.

– У разі позитивного вирішення питання та отримання рішення суду, усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця її перебування.

Усновлювачі мають право:

• змінити прізвище, ім’я та по-батькові дитини, місце та дату народження;
  • на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей);
  • на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
  • на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів;
  • на допомогу в розмірі як при народженні дитини.

Служба у справах дітей  Полонської  міської ради Шепетівського району.

Адреса: м. Полонне, вул. Л.Українки, 114.